Verkostoitumistapaaminen saapuville ja lähteville vaihto-opiskelijoille

Vaihto-opiskelijoille suunnattu verkostoitumistapahtuma oli onnistunut ja pizza maistui.

SEAMKin Kansainvälisen opetuksen palvelut järjesti verkostoitumistilaisuuden SEAMKin opiskelijoille, jotka ovat lähdössä vaihtoon, äskettäin vaihdosta palanneille opiskelijoille sekä tällä hetkellä SEAMKissa oleville vaihto-opiskelijoille. Tapahtuman tarkoituksena oli jakaa tietoa ja kokemuksia eri vaihtokohteista sekä tarjota mahdollisuus verkostoitumiseen.

Tapaaminen pidettiin pizzan äärellä Holy Smoke -ravintolassa Seinäjoella. Osallistujia oli yli 50, joista noin puolet vaihto-opiskelijoita ja puolet SEAMKin vaihdosta palanneita tai vaihtoon lähteviä opiskelijoita.

Tapahtuma oli onnistunut ja pizza maistui. Verkostoituminen sujui hyvin, ja osallistujat saivat mahdollisuuden jakaa omia tarinoitaan ja kuulla muiden kokemuksia.